Za nami pierwszy 5-dniowy zjazd Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego! Wspaniała, zaangażowana grupa studentów i nauczycieli oraz bardzo intensywny program, w którym chcieliśmy poruszyć wszystkie najważniejsze tematy.

Tak więc uczyliśmy się rozpoznawać rośliny z p. prof. Barbara Sudnik-Wójcikowską, poznawaliśmy strukturę gleby z Peterem Stratenwerthem i Pawłem Kulpą, z Urszulą Sołtysiak zgłębialiśmy historię rolnictwa ekologicznego. Nawet sięgaliśmy do gwiazd z Eweliną Grądzką. Z Anią Sarzalską rzeźbiliśmy w drewnie i w glinie. Z Karolem Jurosem i Zuzią Włodarczyk wypracowywaliśmy zasady wspólpracy. I wreszcie z Ewą Smuk-Stratenwerth poznawaliśmy historię i filozofię uniwersytetów ludowych oraz ćwiczyliśmy angielski na przykładzie znakomitego filmu The story of Stuff.

 
W niedzielę i poniedziałek studenci rozjechali się do gospodarstw ekologicznych na dwu-miesięczne praktyki.

 

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie  ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki-„Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

Publikacje 2014-07-23 08:22:20

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarnongo@o2.pl

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego, programu Erasmus+, duńskiej Fundacji Velux, a także Narodowego Instytutu Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Akronim. Kolor. JPG        PROO