Jesienią posadziliśmy na terenie gminy 1.409 pszczelarskich roślin cebulowych, które zakwitną wczesną wiosną.

Rośliny zostały posadzone w ramach inicjatywy realizowanej przez ZIARNO dzięki  Regionalnemu Centrum Edukacji Ekologicznej z Płocka. Te wczesnowiosenne rośliny pszczelarskie dostarczą pożywienia owadom zapylającym jednocześnie ciesząc oczy feerią barw i kształtów. Wśród posadzonych roślin znalazły się: szafirki, krokusy, śnieżniki i cebulice oraz tulipany botaniczne i czosnki pachnące czyli od malutkich do bardzo wysokich odmian kwiatowych. Rośliny zostały posadzone na terenie 3 ogródków pszczelarskich – po jednym w każdej ze szkół podstawowych w gminie oraz w „odbudowującym się” Mini rezerwacie trzmieli „BOMBUS” w Słubicach. W ramach realizacji projektu została też postawiona wiata edukacyjna i dwie tablice edukacyjne na terenie „BOMBUSa”.  Teraz pozostaje tylko poczekać do wiosny i trzymać kciuki, aby wszystkie rośliny powschodziły.

Inicjatywa „Zwiększenie liczebności trzmieli oraz innych gatunków pszczołowatych na terenie gm. Słubice” jest częścią projektu  „Ku zrównoważonej przyszłości społeczności lokalnych Mazowsza i Kujaw” dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Więcej informacji na: http://www.rceeplock.pl/inicjatywy

 

 

 

logotyp 07rcee

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie  ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki-„Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

Publikacje 2014-07-23 08:22:20

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarnongo@o2.pl

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego, programu Erasmus+, duńskiej Fundacji Velux, a także Narodowego Instytutu Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Akronim. Kolor. JPG        PROO