Gospodarstwo w Grzybowie znowu tętni życiem! Ruszył sezon warsztatów edukacyjnych dla dzieci.

Do Grzybowa kilka razy w tygodniu przyjeżdżają gromadki dzieci by spędzić dzień na gospodarstwie ekologicznym i wziąć udział w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez pracowników Stowarzyszenia Ziarno. Podczas pobytu w Grzybowie dzieci mają okazję zobaczyć na czym polega praca rolnika. Zwiedzają gospodarstwo, karmią kozy i od niedawna, od kiedy zawitała wiosna, razem z małymi kózkami radośnie biegają po jaskrawym zielonym polu. Podczas zajęć w piekarni dzieci uczą się o zbożach i sposobie wypieku chleba. Mają też zajęcia pszczelarskie, podczas których zapoznają się z życiem pszczół i innych owadów zapylających. Uczą się też robić kolorowe wycinanki sannickie. Grzybów opuszczają uśmiechnięte, z własnoręcznie wypiekanym chlebem, ekologicznymi pierniczkami i nową wiedzą przyrodniczą zdobytą podczas dobrej zabawy!

Na zdjęciach widać młodsze dzieci, ale zapraszamy grupy w różnym wieku. Zajęcia są dostosowane do wieku i potrzeb odwiedzających.

 

 

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie  ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki-„Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

Publikacje 2014-07-23 08:22:20

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarnongo@o2.pl

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego, programu Erasmus+, duńskiej Fundacji Velux, a także Narodowego Instytutu Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Akronim. Kolor. JPG        PROO