Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Masz 13-20 lat? Chciałbyś rozwinąć lub nabyć zdolności muzyczne i teatralne, poznać nowych znajomych i spędzić kreatywnie tydzień wakacji odkrywając przy okazji korzenie naszej tradycji? Jeśli tak, to zapraszamy do Grzybowa, gdzie od 21 do 25 sierpnia odbędą się warsztaty przygotowane właśnie dla Ciebie!

W świat muzyczny i na deski sceny wprowadzą Cię pełni pasji artyści: Kaja i Janusz Prusinowscy.

Wraz z nimi zajrzymy do domu Sary i Raguela, poznamy historię Tobiasza i jego podróży oraz miłości, która pokonuje największe trudności. Z Twoim udziałem powstanie spektakl o jednej z najbardziej poruszających opowieści biblijnych. Pokażemy go szerszej publiczności w Grzybowie podczas Święta Michała 1 października 2017.
W programie warsztatów nie zabraknie również tańca, wieczorów filmowych, zajęć plastycznych i podróżniczych oraz kulinarnych, podczas których spróbujemy jak smakuje Izrael. Wspólnie wybierzemy się na wyprawę rowerową po miejscach, które są świadkami wielokulturowych tradycji naszego regionu. Zabierzemy Cię również na jeden dzień do stolicy na legendarny festiwal Singera.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jeśli jesteś zainteresowany, dzwoń: 504 654 328 lub napisz do nas  maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy!

 

Prowadzący zajęcia:

prusinowski

Janusz Prusinowski

założyciel „Janusz Prusinowski Trio/Kompania”, formacji o charakterystycznym brzmieniu łączącej archaiczność z awangardą a muzykę z ruchem – płyty „Mazurki” 2008, „Serce” 2010, "Po kolana w niebie" 2013, „Concert in Izmir” 2014 (DVD). Oprócz koncertów (Włochy, Francja, Belgia, Luxemburg, Estonia, Portugalia, Kanada, USA, Gruzja, Azerbejdżan, Niemcy, Finlandia, Grecja, Chorwacja, Rumunia, Turcja, Wietnam i oczywiście Polska), zespół prowadzi intensywne warsztaty muzyczne i taneczne oraz grywa do tańca. Wraz z żoną Kają prowadzi wydawnictwo–teatr „Słuchaj Uchem”, skierowane głównie do dzieci.

 

Agnieszka Cebula

europeistka, miłośniczka kultury żydowskiej, zwolenniczka oswajania odległych zakątków świata. Odbyła kilka wypraw globtroterskich na 4 kontynenty. Od kilku lat związana z Polską Radą Organizacji Młodzieżowych, z którą prowadzi projekt trilateralnej współpracy z Niemiecką i Izraelską Radą Organizacji Młodzieżowych. Twórca projektu "Wspólna Pamięć, Wspólna Przyszłość". Współpracowała przy projekcie "Antysemityzm nie jest poglądem". Zajmuje się edukacją o Holokauście skutecznie realizując idee współpracy ponad podziałami, organizując warsztaty o dziedzictwie żydowskim w Polsce dla młodzieży.

 

 

Grzegorz Szołtysik

przyrodnik z wykształcenia i z zamiłowania, prezes Stowarzyszenia "Zielona Ziemia". Pasjonat podróży rowerowych - pokonał ponad 75 000 km polskich tras, ale jak mówi, wciąż czeka na niego wiele nieznanych dróg. Zabierze nas na wyprawę po miejscach, które są świadkami wielokulturowych tradycji naszego regionu i wprowadzi w tajniki kolarstwa szosowego.

 

Krystyna Bogiel
animatorka kultury, nauczycielka historii w Publicznym Gimnazjum w Słubicach, inicjatorka i prowadząca grupy teatralnej "Dokąd". Miłośniczka kultury żydowskiej i poezji śpiewanej. Prowadzi zajęcia artystyczne, teatralne i filmowe dla młodzieży gimnazjalnej. Pomoże nam głębiej wniknąć w wielokulturową tkankę dziedzictwa naszego regionu.
 
 

Warsztaty odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

                                                                                           

      

 

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki - „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

NASZĄ OBECNĄ DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄ

logo NIW PROO

logo NCK bez dofinansowania

 

erasmus

10 NIW logoPL poziom CMYK 01

40 Program Wspierania i rozwoju Uniwersytetow Ludowych

50 Logo FundacjaPZU poziom

 

            

WSPOŁPRACUJEMY Z 

            aktywni razem

             MOW ZAłusków 1

        sanniki logo

 

       

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja witryny www: seb@grzybow.pl