Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Weź udział w Międzypokoleniowym spotkaniu rolników na Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym w Grzybowie, które zgromadzi kilkadziesiąt przedstawicielek i przedstawicieli organizacji rolników ekologicznych oraz rodzinnych gospodarstw rolnych, producentów żywności i mieszkańców wsi.

 

 

 

Na spotkanie zapraszamy doświadczonych rolników oraz  rolników początkujących,  którzy chcą tworzyć nowy system żywności w oparciu o koncepcję suwerenności żywnościowej. Uczestnicy spotkania będą dzielić się swoimi doświadczeniami i  rozważać możliwości współpracy.  Wszystko to w celu oddziaływania na politykę publiczną i rzeczywistość gospodarczą, tak  aby wspierała bardziej sprawiedliwy i zrównoważony rozwój wsi i gospodarstw rolnych.

Globalny ruch suwerenności żywnościowej to miliony drobnych rolników i rolniczek, chłopek i chłopów, którzy na całym świecie podnoszą swój głos w obronie tradycyjnego życia wsi, małych rodzinnych gospodarstw i  modelu upraw korzystnie wpływających na lokalne środowisko. Postulują wspieranie lokalnych rynków produkcji żywności i jej zbytu, tworzenie krótkich łańcuchów dystrybucji i ścisłego łączenia konsumentów z producentami, miasta ze wsią. Ruch suwerenności żywnościowej to wielobarwny, międzykulturowy ruch rolników, których łączy przywiązanie do swojej ziemi, dbałość o nią, a także poczucie odpowiedzialności wobec kolejnych pokoleń i innych stworzeń zamieszkujących Ziemię.

Grudniowe spotkanie w Grzybowie ma służyć integracji członków ruchu i osób zainteresowanych współpracą w ramach koncepcji suwerenności żywnościowej, a także poszukiwania sposobów realizacji naszych wspólnych potrzeb. Podczas spotkania planujemy również dobrze się bawić.

Termin i miejsce: 1-3.12.2017, Grzybów, gmina Słubice, woj. mazowieckie.

Program: wydarzenia dostępny jest na naszej stronie.

Wydarzenie na FB

Finansowanie: Organizatorzy pokrywają koszty noclegów, wyżywienia podczas spotkania oraz podróży do Grzybowa. Przewidziana jest wpłata od uczestników 20zł na poczet organizacji zabawy sobotniej z kapelą ludową z Grzybowa.

Zgłoszenia: Prosimy o rejestrację uczestnictwa w formularzu online do 5 listopada 2017 roku.

W celu bliższego zapoznania się z założeniami ruchu Suwerenności Żywnościowej zachęcamy do lektury pierwszej deklaracji Nyeleni z 2007 roku ogłoszonej w Mali przez kilkuset rolników  i chłopów z całego świata oraz deklaracji Europejskiego Forum Nyeleni z 2011 roku, a także inne materiały zawarte na naszej stronie internetowej.

Polski oddział ruchu na rzecz suwerenności żywnościowej Nyeleni Polska zrzesza już kilkudziesięciu członków: rolników, gospodarzy, producentów żywności, ale także kooperatywy, badaczy i naukowców  oraz różne organizacje społeczeństwa obywatelskiego pracujące na rzecz zmiany  systemu żywności.

Masz pytania? Napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorami spotkania jest Grupa Koordynacyjna Nyeleni Polska i Instytut Globalnej Odpowiedzialności. Partnerem wydarzenia jest Ekologiczny Uniwersytet Ludowy i Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ZIARNO w Grzybowie.

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Za treści wyrażone w tym materiale odpowiada wyłącznie Instytut Globalnej Odpowiedzialności i Nyeleni Polska. Opinie te w żadnym wypadku nie wyrażają oficjalnego stanowiska Unii Europejskiej.

 

         

 

 

 

 

 

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki - „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

NASZĄ OBECNĄ DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄ

logo NIW PROO

logo NCK bez dofinansowania

 

erasmus

10 NIW logoPL poziom CMYK 01

40 Program Wspierania i rozwoju Uniwersytetow Ludowych

50 Logo FundacjaPZU poziom

 

            

WSPOŁPRACUJEMY Z 

            aktywni razem

             MOW ZAłusków 1

        sanniki logo

 

       

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja witryny www: seb@grzybow.pl