Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Stowarzyszenie Ziarno testuje model edukacyjny „Eko-szansa w uniwersytetach ludowych”.

Główne cele projektu to:

  • podniesienie poziomu umiejętności podstawowych,
  • podniesienie poziomu kompetencji społecznych,
  • rozwój zainteresowań,
  • wzmocnienie świadomości ekologicznej, zwłaszcza pod kątem ogrodnictwa ekologicznego jako nowego źródła dochodu z działalności rolniczej.

Model/projekt skierowany jest do osób dorosłych. Źródło finansowania to Europejski Fundusz Społeczny, za realizację odpowiada Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w partnerstwie z Instytutem Badań Edukacyjnych.

logo szansa

Kurs Eko-szansa to okazja do nauki w różnorodnych obszarach. W ramach warsztatów z ogrodnictwa będzie można poznać zasady uprawy zdrowych warzyw w przydomowym ogródku bez sztucznych nawozów i chemii. Warsztaty rękodzieła, ziołolecznictwa czy wytwarzania naturalnych kosmetyków pozwolą nauczyć się jak samemu wytwarzać ozdoby, herbatki ziołowe czy produkty pielęgnacyjne. Znani kucharze zaprezentują tajniki gotowania potraw kuchni regionalnej, z produktów lokalnych. Oprócz tego w ramach kursu organizowany jest warsztat obsługi komputera, w kierunku wykorzystywania internetu i załatwiania spraw w trybie zdalnym, np. odbiór recepty, wysłanie pisma do urzędu. Odbędą się również zajęcia poświęcone udzielaniu pierwszej pomocy i opiece nad chorymi. Zaproszenie na kurs znajdziesz TUTAJ.

Kurs jest bezpłatny dla uczestników. Dodatkowo będą oni mogli skorzystać ze wsparcia psychologicznego oraz doradztwa zawodowego, opieki nad dziećmi w godzinach zajęć oraz dowozu na zajęcia. Chcemy niwelować bariery, jakie ograniczają dostęp do edukacji. Warunkiem udziału w kursie jest odbycie rozmowy wstępnej oraz obecność na wszystkich spotkaniach.

Kurs składa się z 24 spotkań realizowanych w okresie od marca do września 2021 r. na terenie Stowarzyszenia Ziarno. Z powodu pandemii część zajęć odbędzie się w podziale na małe grupy. W miarę możliwości organizowane będą zajęcia integracyjne oraz wyjazd na wycieczkę.

''Eko szansa'' jest kursem pilotażowym odbywających się w pięciu regionach wiejskich w Polsce. Nasi partnerzy to:

-Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej (woj. podkarpackie) https://www.uniwlud.pl/

-Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa (woj. pomorskie)

http://ekokwidzyn.pl/

- Stowarzyszenie Akademia Łucznica (woj. mazowieckie)

https://www.lucznica.org.pl/

-Ośrodek Twórczych Działań Edukacyjnych Dariusz Matusiak (woj. dolnośląskie) https://www.facebook.com/PtasiaDolina/

Łączna wysokość grantu dla instytucji realizujących kurs: 994 906,50 PLN

W tym wkład ze środków europejskich wynosi: 938 097,34 PLN

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki - „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja strony: Andrzej kom: 509 136 792:

e-mail: ziarno@grzybow.pl

konto bankowe:

35 9042 1039 0840 0433 2000 0020