OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Mielenie

Spotykające się od kilku miesięcy "Męskie grono" otwarte dla mężczyzn z gminy Słubice i okolic po raz pierwszy zorganizowało warsztaty.

 Osiem godzin zajęć na temat warzenia piwa poprowadził mistrz browarniczy z browaru BeerLab, Adam Czogalla. Jak przystało na miłośnika piwa i opowiadania o nim, zaopatrzył się w różne odmiany ziaren słodu i granulatu chmielu, aby pozwolić uczestnikom doświadczyć wszystkimi zmysłami, z czego robi się piwo w browarze z prawdziwego zdarzenia (ale także w licznych domach, gdyż piwowarstwo domowe jest całkowicie legalne):

slodichmiel

Charakterystyczne dla Adama jest to, iż nie tylko wygląda jak stereotypowy piwowar, ale także opowiada o swojej wieloletniej pasji całym sobą, dzięki czemu słuchacze są zawsze żywo zaangażowani. Mężczyźni z okolic Grzybowa w wielkim skupieniu słuchali o tym, że znanych styli i odmian piwa jest ponad setka - a wielu z nich na co dzień sięga zaledwie po kilka z nich!

AdamCeramiczna

Część teoretyczna skończyła się w ciągu półtorej godziny i słuchacze mogli zamienić się w działaczy. Po uwarzeniu swojej pierwszej brzeczki i dodaniu chmielu, czekali cierpliwie na moment, gdy będzie można do dwóch kanistrów dodać odpowiednie odmiany drożdży. Teraz przed nimi niecierpliwe cztery tygodnie czekania na domknięcie pojemników, butelkowanie i dojrzewanie piwa w butelkach. Otwartym pozostaje pytanie, jakie będą kolejne warsztaty i czy zdobyta tego dnia nauka pójdzie w las, czy też pod niektórymi strzechami zachodniego Mazowsza rozpocznie się produkcja złocistych (i w wielu innych barwach) trunków...

spszenty
Warsztaty odbyły się w ramach projektu "Lokalny Uniwersytet Ludowy" finansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Rządowy Program Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych.
pwrul logomale20logo niw kw podst

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki - „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

NASZĄ OBECNĄ DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄ

logo NIW PROO

veluxlogo

 

erasmus

 

            

WSPOŁPRACUJEMY Z 

            aktywni razem

             MOW ZAłusków 1

        sanniki logo

 

 

 

        

                                      

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja witryny www: seb@grzybow.pl