Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

25 września słoneczna pogoda powitała kilkuset gości podczas kolejnego dorocznego Święta Michała.

Jest to połączenie szwajcarskiej tradycji ludowej przywiezionej przez Petera Stratenwertha z elementami kultury ludowej Mazowsza. Mieszkańcy okolic Grzybowa i przyjezdni z daleka mają możliwość spotkać się, doświadczyć kultury połączonej z zabawą, zakupić produkty ekologiczne i regionalne.

0Sluchacze

Centralnym punktem wydarzenia było odsłonięcie nowego muralu na ścianie Arki – budynku, który widział już wiele wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych, a którego generalny remont jest na ukończeniu. Kolorowe malunki sannickie dodały jeszcze więcej ciepła do tego pogodnego jesiennego popołudnia. Byli jednak i tacy, którzy dali się namówić do wejścia do budynku, by kosztem chwil na słońcu rozkoszować się widokiem wystawy tradycyjnej wycinanki sannickiej.

0podziekowania

Na głodnych ekologicznej żywności i piękna czekały stoiska z żywnością ekologiczną (chleby, sery, miody, borówki) i wyrobami rękodzieła. Wielką (nomen omen!) atrakcją dla dzieci był zaś tradycyjny smok ze słomy. Zarówno najmłodsi, jak i dorośli mogli wziąć też udział w specjalnie przygotowanych warsztatach, m.in. rękodzieła.

0zajeciaStolarskie

Nie mogło zabraknąć występów artystycznych. Święto Michała swoimi śpiewami uświetnił lokalny Zespół Ludowy im. Cecylii Milczarek „Grzybowianki & Grzybowiacy”. Później zaś do tańca przygrywała Kapela Niwińskich. Nowością w Grzybowie był występ opowiadaczy z warszawskiego składu „Osnowa” snującego wzruszające opowieści.

0wystepGG

Niespodzianką, o której nie pisaliśmy na plakatach ani portalach społecznościowych, była próba generalna eko-sklepiku w Grzybowie, który na dobre otworzy swoje podwoje w październiku, by sprzedawać nie tylko wyroby z piekarni i serowarni, ale też różnego rodzaju produkty ekologiczne o długim czasie przydatności.

0tanceNiwinscy

Niedzielne popołudnie minęło w mgnieniu oka. W pamięci pozostaną uśmiechy, muzyka, tańce, feeria barw jesieni, wycinanek i malunków. A przed pracownikami Stowarzyszenia „Ziarno” czas dzielenia się wrażeniami, selekcji zdjęć i sprzątania obejścia.

0SmokZeSlomy

2022 NCK dofinans etnoplska cmyk 1

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki - „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja strony: Andrzej kom: 509 136 792:

e-mail: ziarno@grzybow.pl

konto bankowe:

35 9042 1039 0840 0433 2000 0020