Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Za nami XV Powiatowy Dzień Ziemi w Słubicach, na tę okazję wydrukowaliśmy kartkę z drewnianą rzeźbą św. Franciszka z naszego ogrodu wraz z Dekalogiem ekologicznym.

Z okazji już 15 edycji obchodów tego święta Starosta Płocki Michał Boszko przypomniał, że to z inicjatywy Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego "ZIARNO" rozpoczęto te obchody i że dzięki działaniom pro-ekologicznym ZIARNA to właśnie naszej gminie powierzono coroczną organizację tego święta. Podziękowania złożył na ręce Ewy Smuk Stratenwerth. Tego dnia odbyła się też oficjalna inauguracja projektu "Kosmate pszczołowate" laureata Konkursu Grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" 2014 , którego organizatorem jest Fundacja Nasza Ziemia. Grant na realizację projektu został ufundowany przez Firmę Zakłady Tłuszczowe "Kruszwica" SA i zostanie w całości przeznaczony na zajęcia dla dzieci z naszej gminy. Na początek zorganizowaliśmy przy naszym stoisku konkurs plastyczny "Kosmate pszczołowate". Uznaliśmy, że wszystkie owady zapylające są dla  nas istotne, dlatego każda praca została nagrodzona pszczelą nagrodą w tym żółte baloniki, miody, świeczki woskowe i dużo roślin do posadzenia i wysiania w ogródkach!

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki - „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

NASZĄ OBECNĄ DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄ

 

 60 logotyp pfr60 logotyp aktywakcja

erasmus

10 NIW logoPL poziom CMYK 01

40 Program Wspierania i rozwoju Uniwersytetow Ludowych

50 Logo FundacjaPZU poziom

15Fundacja Orlen logotyp

 

            

WSPOŁPRACUJEMY Z 

            aktywni razem

             MOW ZAłusków 1

        sanniki logo

 

       

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja witryny www: seb@grzybow.pl