English (UK)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Wielokrotnie w długiej historii ruchu uniwersytetów ludowych stawiano pytanie o aktualność jego idei: uczenia holistycznego, dialogicznego i praktycznego w silnym związku z naturą i otoczeniem społecznym. Ta idea broni się także w XXI wieku, czego dowodzą autorzy książki „Uniwersytety ludowe wobec wyzwań antropocenu. Jak i czego uczyć w XXI wieku?"

Książka jest wartościowym wielogłosem specjalistów z różnych dziedzin związanych z ideą i praktyką uniwersytetów ludowych w różnych krajach Europy na temat wyzwań współczesności – zmian klikmatycznych, analfabetyzmu funkcjonalnego, uczenia się dorosłych pod dużą presją czasu i różnorodnych oczekiwań. Książka inspiruje do refleksji na temat życia w XXI wieku oraz pracy edukacyjnej z dorosłymi.

dr hab. Hanna Solarczyk-Szwec, prof. UMK

 

„Uniwersytety ludowe wobec wyzwań antropocenu. Jak i czego uczyć w XXI wieku?" jest owocem międzynarodowego projektu "Uczyć ekologii w grundtvigiańskim stylu" programu Erasmus+.

 

Publikacja jest dostępna w dwóch wersjach językowych:

polskiej (http://www.ziarno.grzybow.pl/images/publikacje/projektowe/EUL2_UL_wobec_wyzwan_antropocenu.pdf)

i angielskiej (http://www.ziarno.grzybow.pl/images/publikacje/projektowe/EUL_FHS_of_the_Anthropocene.pdf).

  

 

0001 6

 

erasmus

  

Contact

Ecological and Cultural Association ZIARNO

Grzybów 1/2,
09-533 Słubice

phone/fax: +48 24 277 89 63
phone: +48 606 805 900
e-mail: ziarno@grzybow.pl

Funded by the European Commission under the programme Erasmus+, The Velux Foundations and The National Freedom Institute – Centre for Civil Society Development under The Civil Society Organisations Development Programme.

Akronim. Kolor. JPG  PROO