English (UK)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Dobre Żniwa

rolnictwo-ekologiczne

Stowarzyszenie ZIARNO, już od 2003 roku organizuje co roku spotkania rolników wokół tematu rolnictwa ekologicznego. Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia jest Peter Stratenwerth. Zapraszamy na relacje z kolejnych edycji!

 Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Ziarno, razem z Koalicją Żywa Ziemia i Ekologicznym Uniwersytetem Ludowym w Grzybowie, zaprasza na XIX Seminarium Dobre Żniwa, które odbędzie się 10-11marca 2023 roku w siedzibie Stowarzyszenia i Fundacji.

Read more ...
Zapraszamy serdecznie na coroczne seminarium Dobre Żniwa.
Seminarium odbędzie się 20 - 21 marca (piątek - sobota) w Zajeździe nad Wisłą w Jordanowie. 

Program seminarium jest dostępny TUTAJ.

Read more ...

16 i 17ego marca 2018 sala Rafallo w Bończy  wypełniła sie licznym gronem sympatyków i praktyków ekologicznego rolnictwa

Read more ...

Dlaczego wymiana i dzielenie się nasionami są ważne?
Nasiona są żywym i ewoluującym skarbcem naszej historii, kultury i więzi z ziemią. Siejąc, zbierając nasiona i wymieniając się nimi, podtrzymujemy różnorodność genetyczną roślin. Zachowujemy naszą autonomię w obliczu komercjalizacji i monopolizacji nasion przez duże koncerny i podtrzymujemy nasze naturalne prawo do uprawy roślin stanowiących nasze pożywienie.

Read more ...

Serdecznie zapraszamy na seminarium „Dobre Żniwa - współpraca w rolnictwie ekologicznym", które organizujemy juz po raz piętnasty!

Read more ...

W tym roku Dobre Żniwa odbyły się już po raz czternasty. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami naszych prelegentów.

 

Read more ...

W tym roku frekwencja na Dobrych Żniwach wyjątkowo dopisała. W sumie, w seminarium wzięło udział ok 180 osób! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i zapoznania się z prezentacjami.

Read more ...

Zapraszamyjuż po raz dwunasty na seminarium "Dobre Żniwa. Współpraca w rolnictwie ekologicznym".

Read more ...

Dobre Żniwa 11 w Bończy już za nami! Dużo świetnych prezentacji, owocnych dyskusji. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami naszych prelegentów!

Read more ...

Już po raz 10 spotkaliśmy się na dwudniowym seminarium Dobre Żniwa.

Read more ...

7 i 8 marca 2008 w Zajeździe nad Wisłą w Jordanowie odbyło się już po raz piąty seminarium Dobre Żniwa. Inicjatorem tych spotkań jest od pięciu lat Peter Stratenwerth. Rolnicy ekologiczni w Polsce czekają niecierpliwie na każde następne spotkanie i to nas motywuje do corocznego wysiłku i starań o fundusze na ten cel. W tym roku – po raz drugi – wsparł nas Niemiecki Instytut Uniwersytetów Ludowych, Przedstawicielstwo w Polsce. Uczestnicy i tym razem nas nie zawiedli. W sumie doliczyliśmy się blisko 80 uczestników. Nie udało się jedynie dotrzeć – z powodów zdrowotnych - gościom z Mołdawii.

Read more ...

Dzięki wsparciu Niemieckiego Instytutu Uniwersytetów Ludowych, Przedstawicielstwo w Polsce, w dniach 30-31 marca 2007 zorganizowaliśmy w Jordanowie seminarium pt: „Dobre Żniwa 4 – współpraca w rolnictwie ekologicznym”. W seminarium wzięło udział łącznie 127 osób: z Polski, Litwy, Niemiec, Węgier oraz Łotwy.

Read more ...

Contact

Ecological and Cultural Association ZIARNO

Grzybów 1/2,
09-533 Słubice

phone/fax: +48 24 277 89 63
phone: +48 606 805 900
e-mail: ziarno@grzybow.pl

Funded by the European Commission under the programme Erasmus+, The Velux Foundations and The National Freedom Institute – Centre for Civil Society Development under The Civil Society Organisations Development Programme.

Akronim. Kolor. JPG  PROO