Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Ekologiczny Uniwersytet Ludowy rozpoczął realizację kursu dla dorosłych mieszkańców wsi w powiecie płockim, sochaczewskim i gostynińskim. 

logo szansa

Dzięki finansowaniu Europejskiego Funduszu Społecznego, możliwe jest zorganizowanie warsztatów w tematach związanych z ekologią, obsługą komputera, rękodziełem, rzemiosłem. Odbędą się również spotkania poświęcone rozwojowi osobistemu. Grupę docelową stanowią osoby, które mają utrudniony dostęp do edukacji. 22 marca w Stowarzyszeniu Ziarno miała miejsce inauguracja kursu Eko-szansa.

Ekoszansa wieńce wielkanocne

Na pierwszym spotkaniu uczestnicy poznali historię uniwersytetów ludowych i mieli okazję doświadczyć czym jest żywe słowo, będące narzędziem nauki. Dzięki wprowadzeniu do zajęć i integracji uczestnicy mogli się poznać i przełamać pierwsze lody. Specjalnymi gośćmi prowadzącymi warsztaty byli Katarzyna i Wojciech Groneccy prowadzący działalność artystyczną w Zamku w Łowiczu. Z powodu pandemii podzielono grupę na 4 mniejsze zespoły. Przez to warsztaty z rękodzieła odbyły się w kameralnej atmosferze i miały bardziej indywidualny charakter. Tematem spotkania były ozdoby wielkanocne. Uczestnicy kursu mieli okazję  zrobić wianki plecione z żywych gałązek winorośli, dzikiej róży (bezkolcowej!) i wikliny. Ozdabianie wianków odbyło się z wykorzystaniem bibuły oraz naturalnych materiałów takich jak pióra, bukszpan. Spotkanie upłynęło w skupieniu, Katarzyna Gronecka - jako profesjonalistka - udzielała cennych wskazówek na temat techniki, podczas gdy jej mąż Wojciech wspierał swoją siłą i rozbawiał rozmową. Połącznie przyjemnego z pożytecznym. Czas warsztatów minął niepostrzeżenie a uczestnicy z żalem opuszczali budynek Ziarna. Po krótkiej przerwie i  poprawie sytuacji pandemicznej i odbędą się kolejne zajęcia. 

'Eko szansa'' jest kursem realizowanym przez uniwersytety ludowe w pięciu regionach wiejskich w Polsce.

mapa

 

 

 

 

 

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja strony: Andrzej kom: 509 136 792:

e-mail: ziarno@grzybow.pl

konto bankowe:

35 9042 1039 0840 0433 2000 0020