Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

logo szansa

W dniach 20-22 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia Akademia Łucznica odbyło się spotkanie partnerów projektu „Eko–szansa w uniwersytetach ludowych”.

Celem spotkania była integracja, wymiana dobrych praktyk, warsztaty design thinking oraz zaplanowanie walidacji projektu. Dodatkowo, zjazd umożliwił partnerom poznanie Akademii Łucznica, gdzie organizuje się kursy rękodzieła artystycznego w takich dziedzinach jak: tkactwo, haft, koronka, ceramika, rzeźba, wiklina, witraż, ikona grafika. 

 

P1060403a

Czas spędzony na intensywnej pracy przeplatany był luźnymi dyskusjami na temat możliwości rozwoju projektu. Koordynatorzy wymieniali się doświadczeniami i rozmawiali o widocznych efektach realizacji kursu "Eko-szansa". Kolejnym wyzwaniem będzie opracowanie narzędzi, które takie rezultaty zmierzą, dzięki czemu można będzie dalej promować model kształcenia metodą grundtvigiańską.

P1060417a

Projekt Eko-szansa ma na celu rozwój umiejętności podstawowych oraz zainteresowań,  wzmocnienie świadomości ekologicznej, poznanie zasad ogrodnictwa ekologicznego.

Działanie jest jednym z pilotażowych kursów odbywających się  w  pięciu regionach wiejskich w Polsce z wykorzystaniem  tzw. metody grundtvigiańskiej – metody edukacji dorosłych stosowanej w uniwersytetach ludowych.

Partnerami Stowarzyszenia “Ziarno” w projekcie są:

  • Stowarzyszenie Uniwersytet Ludowy Rzemiosła Artystycznego /podkarpackie/
  • Stowarzyszenie Akademia Łucznica /mazowieckie/
  • Stowarzyszenie „Eko-Inicjatywa” /pomorskie/
  • Ośrodek Twórczych Działań Edukacyjnych Dariusz Matusiak /dolnośląskie/

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja strony: Andrzej kom: 509 136 792:

e-mail: ziarno@grzybow.pl

konto bankowe:

35 9042 1039 0840 0433 2000 0020