Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Zapraszamy na plener filcowy, dzięki któremu poznamy techniki filcowania na mokro i na sucho. Będzie też możliwość gręplowania wełny i robienia różnokolorowych melanży. Program jest tak skonstruowany, by uczestnicy mogli stopniowo pogłębiać wiedzę i umiejętności. Podczas pleneru przez 6 godzin dziennie na przestrzeni 5 dni instruktorka będzie do Waszej dyspozycji.

Propozycje prac do wykonania:

- filcowe kwiaty i biżuteria (kolczyki, korale itp. na bazie kulek, roladek itp.)

- szal na jedwabiu lub szyfonie

- filcowanie na sucho i na mokro
- filcowa torebka i etui
- obrazki - mozaika filcowa i inne motywy dekoracyjne
- kapcie
- dekoracje stołu i zastawy kuchennej (m.in. obrusik, podkładki pod szklanki itp.)

W ramach techniki filcowania na mokro zrobimy rzeczy płaskie, przestrzenne, kulki oraz szal techniką nunofilc czyli łączenia wełny z tkaniną. Na sucho nauczymy się robienia aplikacji z wełny oraz przestrzennych elementów dekoracyjnych. Zapoznamy się też z różnymi możliwościami dekorowania poznanymi u różnych nauczycieli ze Skandynawi, Wielkiej Brytanii czy Turcji. Będziemy mieli możliwość poznania sposobów korygowania niechcianych błędów jakie mogą się pojawić podczas filcowania, w tym użycia specjalnej igły do filcowania do reperacji. Zrobimy niepowtarzalny dywanik mozaiką filcową, którą to technikę prowadząca przywiozła z kursu filcowania u mistrza Mahmeta Girgica z Istambułu w Turcji.
Dzięki specjalnie dobranemu programowi, poznaniu różnorodnych technik i form uczestnicy zapoznają się z  obróbką wełny oraz będą mogli samodzielnie konstruować i wykonywać swoje projekty również po powrocie do domu. Do dyspozycji uczestników będzie wełna (ok. 1 kg/osobę), szyfon, do dekoracji: dziki jedwab tussah, inne włókna oraz igły do filcowania oraz wszystkie potrzebne akcesoria. W pracowni będzie można zaopatrzyć się w dodatkowe materiały (w tym wełnę, akcesoria do filcowania na sucho itp.) oraz tworzyć prace również poza przewidzianym czasem zajęć (rozliczenie nastąpi wg wagi wełny i innych użytych materiałów).

 

Prowadząca: Danuta Nowak-filcowaniem zajmuje się od 2004 roku, od czasu stypendium w Dansk Folkehøjskole w Brenderup w Danii gdzie zapoznała się z tą techniką i od razu ją pokochała. Od tego momentu doskonaliła się w filcowaniu podczas licznych warsztatów i sympozjów filcowych za granicą, m.in. u takich nauczycieli jak: May Jakobsen Hvistendahl (Norwegia), Karolina Arvilommi  Finlandia), Roderick Welch (UK), Jette Hahne (Dania), cz mistrz Mehmet Girgic (Turcja) oraz u polskiej projektantki mody Beaty Jarmołowskiej. Nabytą wiedzą dzieli się podczas różnych warsztatów, które prowadzi od trzynastu lat, m.in. w warsztatach terapii zajęciowej, na festiwalach, w ośrodkach edukacyjnych, domach kultury, kołach gospodyń wiejskich, szkołach, przedszkolach i uniwersytetach trzeciego wieku. Prowadzi zajęcia dla nauczycieli, instruktorów rękodzieła, plastyków, terapeutów a także osób indywidualnych. Więcej o prowadzącej: http://www.zielonaedukacja.pl/filc-artystyczny.html#prowadzaca

 

Termin: 15-19 lipca 2017r.

Koszt: 1.200 zł (w tym całodniowe wyżywienie (5 dni) + 4 noclegi

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wysłanie formularza elektronicznego, a następnie w przeciągu 2 tygodni od rejestracji przesłanie zaliczki w wysokości 300 zł na konto nr 35 9042 1039 0840 0433 2000 0020.  W tytule przelewu proszę wpisać : zaliczka plener filcowy_ imię i nazwisko. W razie rezygnacji z kursu zaliczka zostanie w całości zwrócona, ale rezygnacji należy dokonać nie później niż do dnia 23 czerwca 2017r. Pozostałą opłatę za kurs należy wpłacić na podane konto nie później niż do dnia 16 czerwca 2017r. W tytule przelewu proszę wpisać „ plener filcowy_ imię i  nazwisko”.
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 16 czerwca 2017r.


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny : 506 657 331

 

 

 

 

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja strony: Andrzej kom: 509 136 792:

e-mail: ziarno@grzybow.pl

konto bankowe:

35 9042 1039 0840 0433 2000 0020