Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Zapraszamy na warsztaty malarsko - poetyckie z elementami arteterapii

pt.„Kreatywna trampolina dla naszej wrażliwości”

w dniach 16 – 20 sierpnia 2017

 

Czasem czujemy, że przerasta nas życie pełne stresów, hałasu, nadmiaru informacji i wszechobecnego pośpiechu. Jesteśmy obligowani przez pracodawców (lub siebie samych) do stałego wysiłku i podnoszenia przysłowiowej poprzeczki. Dotyczy to zarówno dorosłych jak i dzieci. Te doświadczenia zostawiają w nas swój ślad – negatywną energię. Czasem objawia się ona „tylko” trudnościami w koncentracji, zmęczeniem czy chwilową bezsennością, coraz częściej niestety - chorobą. Warto uwolnić się od przymusu bycia najlepszym, pozwolić sobie na popełnianie błędów i na niemal dziecięcą radość tworzenia - malowania, pisania, grania itd. Warto odnaleźć Siebie, również poprzez kontakt z innymi malującymi osobami. Nauczyć się poprzez twórczość odreagowywać gromadzony w organizmie chorobotwórczy stres.

Na naszych warsztatach pokażemy jak można to osiągnąć. Wiadomo od stuleci, że kontakt ze sztuką, szczególnie kontakt aktywny, relaksuje, rozwija, a nawet leczy. Tak narodziła się, modna obecnie sztuko-terapia – m.in. muzykoterapia, plastykoterapia (terapia malarska), biblioterapia, choreoterapia itd. Z każdym rokiem różne formy arteterapii zdobywają coraz większe rzesze zwolenników we wszystkich grupach wiekowych.

 EKK 1

 Proponujemy pięć dni warsztatów:

 1 dzień – „Prawo kontrastu” – światło/cień, słabość/moc.

 2 dzień – „Uwolnienie wyobraźni” – obraz terapeutyczny,    malarstwo intuicyjne.

 3 dzień – „Wschodnie inspiracje” – malarstwo sumi-e,         poezja haiku, mandala.

 4 dzień - „Głębia wnętrza” – osobista książka unikatowa.

 5 dzień – „Natura ponad … wszystko?” – niespodzianka!

 

Na spotkaniach poznamy profesjonalną akwarelę, bardzo różniącą się od tej powszechnie znanej, wykonamy autorską grafikę unikatową, spotkamy tradycyjne motywy i techniki Wschodu – mandalę, malarstwo sumi-e i poezję haiku. Własnoręcznie wykonamy zindywidualizowany zapis naszych emocji – miniaturową tzw. „książkę unikatową”. Powstałe dzieła zabierzemy oczywiście do domu, by przypominały nam czas artystycznego relaksu i dawały możliwość samodzielnej kontynuacji procesu twórczego.

 

Do dyspozycji uczestników będą dostępne niezbędne materiały m.in. brystol, papier rysunkowy, profesjonalny papier akwarelowy, papier ryżowy do sumi-e, farby, pędzle, naturalny czarny tusz do japońskiej kaligrafii. Dodatkowe materiały będzie można dokupić na miejscu.

Zajęcia poprowadzi malarka z długoletnim doświadczeniem Ewa Kowaliszyn – Konar (studiowała malarstwo i grafikę warsztatową na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej, obecnie - Wydział Artystyczny). Po studiach pracowała w szkole jako nauczyciel plastyki, zajmowała się ilustrowaniem książek edukacyjnych i podręczników. Z czasem całkowicie poświęciła się malarstwu, poezji (jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Haiku) i edukacji, w tym także arteterapii. Jako miłośniczka natury i etnografii od kilku lat publikuje artykuły w miesięczniku „Przyroda Polska”.

Wraz z mężem - plastykiem przed dziesięcioma laty opuścili stolicę by osiąść w malowniczej mazowieckiej wsi. Tutaj stworzyli Autorską Pracownię Twórczą, zwaną przez przyjaciół „Galerią Konar”. Organizują wystawy , oraz cieszące się dużą popularnością plenery i warsztaty malarskie dla amatorów - dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym - studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy gościli na warsztatach z akwareli i malowania kopii dzieł dawnych mistrzów.

Uczestnicy tych artystycznych spotkań w pełni doświadczyli, że świadomy kontakt ze sztuką rozwija kreatywność i fantastycznie relaksuje. Ty także przekonaj się, że to działa!

Warsztaty „Kreatywna trampolina dla naszej wrażliwości” to pomysł dla Ciebie!

Koszt : 990 zł ( w tym materiały, całodniowe wyżywienie przez 5 dni i 4 noclegi)

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wysłanie formularza elektronicznego, a następnie - w przeciągu 2 tygodni od rejestracji- przesłanie zaliczki w wysokości 300 zł na konto nr 35 9042 1039 0840 0433 2000 0020.  W tytule przelewu proszę wpisać : zaliczka warsztaty malarskie_ imię i nazwisko. W razie rezygnacji z kursu zaliczka zostanie w całości zwrócona, jednak rezygnacji należy dokonać nie później niż do dnia 30 lipca 2017r. Pozostałą kwotę należy wpłacić na podane konto do dnia 16 lipca 2017r. W tytule przelewu proszę wpisać „warsztaty malarskie_ imię i nazwisko”.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny : 506 657 331 

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja strony: Andrzej kom: 509 136 792:

e-mail: ziarno@grzybow.pl

konto bankowe:

35 9042 1039 0840 0433 2000 0020