Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Zachęcamy do wspólnych poszukiwań jak ekologiczną świadomość przekuć

w działanie, podczas Warsztatów Ekologii Integralnej,

które odbędą się w dniach od 6 do 11 lipca 2018, w Grzybowie.

 


 

Ponieważ wszystko jest ściśle ze sobą powiązane, a obecne problemy wymagają spojrzenia, które weźmie pod uwagę wszystkie aspekty globalnego kryzysu, proponuję, by obecnie zastanowić się nad różnymi aspektami ekologii integralnej, która obejmowałaby wyraźny wymiar ludzki i społeczny (Papież Franciszek,  Encyklika Laudato si').

 

Warsztaty Laudato si’ w Grzybowie mają na celu upowszechnianie koncepcji ekologii integralnej, zawartej w encyklice Laudato si’ i będą swego rodzaju „think tankiem” wokół współczesnych wyzwań w obszarze ekologicznym, społecznym ekonomicznym i szukania rozwiązań w pracy edukacyjnej opartej na wartościach chrześcijańskich. Jednocześnie będzie to wspólna praca nad warstwą filozoficzno-duchową, przesłaniem Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego. Patronem Ekologicznego Uniwersytetu Ludowego jest brat Roger, założyciel Wspólnoty Ekumenicznej z Taizé, który swoim życiem służył pojednaniu, budowaniu pokoju, wspólnoty, trosce o całe stworzenie. Odbiorcami warsztatów, organizowanych we współpracy z o. dr Stanisławem Jaromi, Emilią Ślimko i Kasprem Jakubowskim z Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu  będą przedstawiciele różnych organizacji w Polsce, a także osoby prywatne zainteresowane prezentowaną przez nas tematyką i metodami pracy.

 

Zgłoszenia prosimy nadsyłać do 15 czerwca br. na adres REFA@franciszkanie.pl lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , bądź wypełnić formularz rejestracyjny:  https://goo.gl/forms/nkcOagv00dAwZbI43 (ilość miejsc ograniczona).

 

 

 

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja strony: Andrzej kom: 509 136 792:

e-mail: ziarno@grzybow.pl

konto bankowe:

35 9042 1039 0840 0433 2000 0020