Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Nasze Stowarzyszenie od wielu lat prowadzi warsztaty edukacyjne w ośrodku Stowarzyszenia ZIARNO, który znajduje się przy gospodarstwie ekologicznym w Grzybowie, w połowie drogi z Sochaczewa do Płocka.

warsztaty-jednodniowe

Grupy zapraszamy w godzinach 10.00–16.00 W tym czasie gwarantujemy dwa posiłki wegetariańskie: śniadanie oraz obiad z lokalnych produktów ekologicznych oraz wyjątkowe zajęcia warsztatowe. W zakres oferty podstawowej wchodzą następujące zajęcia:

 • Podczas zajęć na gospodarstwie można poznać zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego oraz przyjrzeć się z bliska pracy rolnika, dowiedzieć się skąd pochodzą podstawowe produkty żywnościowe (np. mleko), jak robi się sery, masło, śmietanę oraz poznać zasady zrównoważonej konsumpcji.
 • Punktem obowiązkowym jest wizyta w koziarni (jak wiadomo, koza to pierwsze udomowione zwierzę i najlepszy przyjaciel dziecka), a w marcu, kwietniu i maju dodatkową atrakcję (szczególnie dla dzieci) stanowi karmienie małych kózek!
 • W trakcie zajęć w Biopiekarni można dowiedzieć się wszystkiego o zbożach oraz rodzajach mąki, zobaczyć, jak miele się ziarno, upiec razową bułkę lub chlebek.
 • Podczas samodzielnego wykonywania świec z wosku pszczelego dzieci mają okazję zaznajomić się z tajnikami życia pszczół.
 • Mogą także dowiedzieć się więcej o życiu i znaczeniu owadów, w szczególności tym, którym zawdzięczamy owoce i warzywa.
 • Osoby zainteresowane tradycją i kulturą polskiej wsi mogą spróbować sił w tworzeniu wycinanek sannickich.
 • Po zajęciach warsztatowych jest możliwość zakupu drobnych pamiątek oraz chleba i/lub wyrobów cukierniczych z biopiekarni (większa ilość chleba wymaga zamówienia co najmniej 3 dni przed przyjazdem).

Równocześnie oferujemy zajęcia dodatkowe, które mogą zostać poprowadzone na życzenie nauczycieli:

 • Zajęcia zielarskie, podczas których dzieci mogą poznać smak oraz właściwości lecznicze ziół i związane z nimi historie.
 • Istnieje również możliwość poznania i nauczenia się polskich tańców ludowych.
 • Dla zainteresowanych grup możemy przeprowadzić warsztaty na temat energii odnawialnej i zmiany klimatu. (ośrodek wyposażony jest w panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła)

       IMG 20230517 090532   budynek

Opłaty:

 • 85 zł brutto za osobę za udział w warsztatach.
 • Możliwość zamówienia wyżywienia (pyszna kuchnia pań ze Spółdzielni Socjalnej "Cor et manus. Smaki z Grzybowa" oferuje 2 posiłki w cenie łącznej 35 zł brutto za uczestnika - prosimy o kontakt przez Stowarzyszenie).
 • Jeden opiekun na 10 dzieci jest zwolniony z opłat.
 • Istnieje możliwość zmniejszenia opłaty dla osób w trudnej sytuacji ekonomicznej.

UWAGA!

Stałym punktem programu są warsztaty w gospodarstwie, w związku z tym obowiązkowe są buty na zmianę (sugerujemy kalosze).

WP 20130721 11 32 42 Smart

 

Kontakt:

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ZIARNO
Grzybów 1/2, 09-533 Słubice k. Płocka
Tel. kom.: 510 919 843
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dojazd:

mapa1


Dojazd na warsztaty należy zorganizować we własnym zakresie. Wieś Grzybów położona jest ok. 80 km na zachód od Warszawy, w połowie drogi między Sochaczewem a Płockiem. Najlepszy dojazd dla docierających z Warszawy jest od strony Iłowa, drogą na Płock, ostatni skręt w lewo przed Słubicami (już po znaku „koniec wsi Grzybów”). 1,2 km od tego zakrętu po lewej stronie znajduje się nasz ośrodek. Od Łodzi lub Kutna najlepszy dojazd jest przez Sanniki, następnie do Słubic i pierwsza asfaltowa droga w prawo za Słubicami prowadzi do naszego ośrodka (1,2 km od zakrętu).

 

mapa2

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja strony: Andrzej kom: 509 136 792:

e-mail: ziarno@grzybow.pl

konto bankowe:

35 9042 1039 0840 0433 2000 0020