OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Nasze Stowarzyszenie od wielu lat prowadzi warsztaty edukacyjne w ośrodku Stowarzyszenia ZIARNO, który znajduje się przy gospodarstwie ekologicznym w Grzybowie koło Płocka.

warsztaty-jednodniowe

Grupy zapraszamy w godzinach 10–16. W tym czasie gwarantujemy dwa posiłki wegetariańskie –śniadanie oraz obiad z lokalnych produktów ekologicznych oraz zajęcia. W zakres oferty podstawowej wchodzą następujące zajęcia:

 • Podczas zajęć z Peterem Stratenwerthem można poznać zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego oraz przyjrzeć się z bliska pracy rolnika, dowiedzieć się skąd pochodzą podstawowe produkty żywnościowe: mleko, jaja, jak robi się sery, masło, śmietanę oraz poznać zasady zrównoważonej konsumpcji.
 • W marcu, kwietniu i w maju dodatkową atrakcję (szczególnie dla dzieci) stanowi zabawa i karmienie małych kózek!
 • W trakcie zajęć w Biopiekarni można dowiedzieć się wszystkiego o zbożach oraz rodzajach mąki, zobaczyć jak miele się ziarno, upiec razową bułkę lub chlebek.
 • Podczas samodzielnego wykonywania świec z wosku pszczelego dzieci mają okazję zaznajomić się z tajnikami życia pszczół. Jednocześnie mają okazję zobaczyć hodowlę trzmieli oraz dowiedzieć się więcej o życiu i znaczeniu owadów zapylających.
 • Osoby zainteresowane tradycją i kulturą polskiej wsi mogą nauczyć się u nas jak zrobić piękne wycinanki sannickie.

Równocześnie oferujemy zajęcia dodatkowe, które mogą zostać poprowadzone na życzenie nauczycieli:

 • Zajęcia w ogrodzie, podczas których dzieci mogą poznać smak oraz właściwości lecznicze ziół i związane z nimi historie.
 • Żywy kontakt z naturą zapewniają warsztaty przyrodnicze n/t bioróżnorodności. Wiedza przyswajana jest przez aktywne uczestnictwo, samodzielne obserwacje przez lornetkę oraz pod lupą, świat jest odbierany wszystkimi zmysłami: nauka staje się fascynującym odkrywaniem.
 • Istnieje również możliwość poznania i nauczenia się polskich tańców ludowych.
 • Mogą także zostać przeprowadzone zajęcia z gleboznawstwa.
 • Oraz prezentacje na temat energii odnawialnych ilustrowane bogatymi przykładami (ośrodek zaopatrzony jest w baterie i kolektory słoneczne).

Opłaty:

 • 43 zł brutto za osobę za udział w warsztatach
 • możliwość zamówienia wyżywienia (pyszna kuchnia pań ze Spółdzielni Socjalnej "Cor et manus" oferuje 2 posiłki w cenie 23 zł brutto za uczestnika-prosimy o kontakt przez Stowarzyszenie)
 • Jeden opiekun na 10 dzieci jest zwolniony z opłat,
 • Istnieje możliwość zmniejszenia opłaty dla osób w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Kontakt:

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ZIARNO
Grzybów 1/2, 09-533 Słubice
Tel/fax: (24) 27-78-963
Kom.: 510 919 843
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dojazd:

mapa1


Dojazd na warsztaty trzeba zorganizować we własnym zakresie. Wieś Grzybów położona jest ok 80 km na zachód od Warszawy, w połowie drogi między Sochaczewem a Płockiem. Najlepszy dojazd dla dojeżdżających z Warszawy jest od strony Iłowa, drogą na Płock, ostatni skręt w lewo przed Słubicami (już po znaku „koniec wsi Grzybów”). 1,2 km od tego zakrętu po lewej stronie znajduje się nasz ośrodek Arka. Od Łodzi lub Kutna najlepszy dojazd jest przez Sanniki, następnie do Słubic i pierwsza asfaltowa droga w prawo za Słubicami prowadzi do naszego ośrodka (1,2 km od zakrętu).

 

mapa2

 

 

 

 

 

NASZĄ OBECNĄ DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄ

logo NIW PROO

veluxlogo

 

erasmus

 

            

WSPOŁPRACUJEMY Z 

            aktywni razem

             MOW ZAłusków 1

        sanniki logo

 

 

 

        

                                      

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl