Dobre Żniwa
Stowarzyszenie ZIARNO, już od 2003 roku organizuje co roku spotkania rolników wokół tematu rolnictwa ekologicznego. Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia jest Peter Stratenwerth. Zapraszamy na relacje z kolejnych edycji!
Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Ziarno, razem z Koalicją Żywa Ziemia i Ekologicznym Uniwersytetem Ludowym w Grzybowie, zaprasza na XIX Seminarium Dobre Żniwa, które odbędzie się 10-11marca 2023 roku w siedzibie Stowarzyszenia i Fundacji.
Czytaj więcej...Program seminarium jest dostępny TUTAJ.
Czytaj więcej...16 i 17ego marca 2018 sala Rafallo w Bończy wypełniła sie licznym gronem sympatyków i praktyków ekologicznego rolnictwa
Czytaj więcej...Dlaczego wymiana i dzielenie się nasionami są ważne?
Nasiona są żywym i ewoluującym skarbcem naszej historii, kultury i więzi z ziemią. Siejąc, zbierając nasiona i wymieniając się nimi, podtrzymujemy różnorodność genetyczną roślin. Zachowujemy naszą autonomię w obliczu komercjalizacji i monopolizacji nasion przez duże koncerny i podtrzymujemy nasze naturalne prawo do uprawy roślin stanowiących nasze pożywienie.
Serdecznie zapraszamy na seminarium „Dobre Żniwa - współpraca w rolnictwie ekologicznym", które organizujemy juz po raz piętnasty!
Czytaj więcej...W tym roku Dobre Żniwa odbyły się już po raz czternasty. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami naszych prelegentów.
Czytaj więcej...
W tym roku frekwencja na Dobrych Żniwach wyjątkowo dopisała. W sumie, w seminarium wzięło udział ok 180 osób! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i zapoznania się z prezentacjami.
Czytaj więcej...Zapraszamyjuż po raz dwunasty na seminarium "Dobre Żniwa. Współpraca w rolnictwie ekologicznym".
Czytaj więcej...Dobre Żniwa 11 w Bończy już za nami! Dużo świetnych prezentacji, owocnych dyskusji. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami naszych prelegentów!
Czytaj więcej...7 i 8 marca 2008 w Zajeździe nad Wisłą w Jordanowie odbyło się już po raz piąty seminarium Dobre Żniwa. Inicjatorem tych spotkań jest od pięciu lat Peter Stratenwerth. Rolnicy ekologiczni w Polsce czekają niecierpliwie na każde następne spotkanie i to nas motywuje do corocznego wysiłku i starań o fundusze na ten cel. W tym roku – po raz drugi – wsparł nas Niemiecki Instytut Uniwersytetów Ludowych, Przedstawicielstwo w Polsce. Uczestnicy i tym razem nas nie zawiedli. W sumie doliczyliśmy się blisko 80 uczestników. Nie udało się jedynie dotrzeć – z powodów zdrowotnych - gościom z Mołdawii.
Czytaj więcej...