Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Jesienią 2019 roku rozpoczęliśmy dwuipółletni projekt z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności, noszący nazwę „Partnerstwo w Grzybowie na rzecz małej i dużej Ojczyzny”.

Dzięku niemu nasz „grzybowski ekosystem” czyli Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne „Ziarno”, Ekologiczny Uniwersytet Ludowy, Spółdzielnia Socjalna „Cor et manus. Jak u Eli” oraz nasza mała biopiekarnia, będzie mógł lepiej służyć lokalnej społeczności.

W ramach projektu wybraliśmy się na wizytę studyjną do Cieszyna, Bielska-Białej i Koniakowa. Wyjazd miał na celu poznanie wartościowych inicjatyw z zakresu ekonomii społecznej, czyli efektywnych i solidarnych działań podejmowanych na rzecz dobra wspólnego. Już w listopadzie rozpoczęliśmy gotowanie i wydawanie ciepłej zupy dla najbardziej potrzebujących osób, którą rozwozimy im w każdy wtorek i w każdy piątek. Ruszyły zajęcia Uniwersytetu Ludowego, a młode mamy mogą dołączyć do środowych kręgów!

Śledźcie nasze działania na facebooku!

 

Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich

 

Polecane artykuły

Wieści znad Wisły

Od 1994 roku Stowarzyszenie ZIARNO jest wydawcą lokalnej gazetki - „Wieści znad Wisły”, która nie tylko opisuje miejscowe wydarzenia, ale daje szansę wypowiedzenia się na jej ...

2014-07-23 08:22:20

NASZĄ OBECNĄ DZIAŁALNOŚĆ WSPIERAJĄ

logo NIW PROO

logo NCK bez dofinansowania

 

erasmus

10 NIW logoPL poziom CMYK 01

40 Program Wspierania i rozwoju Uniwersytetow Ludowych

50 Logo FundacjaPZU poziom

 

            

WSPOŁPRACUJEMY Z 

            aktywni razem

             MOW ZAłusków 1

        sanniki logo

 

       

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel./fax: 24 277 89 63
tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja witryny www: seb@grzybow.pl