Polski (PL)

OSUL dla czlonkow poziom 01

 

Masz 13-20 lat? Chciałbyś rozwinąć lub nabyć zdolności muzyczne i teatralne, poznać nowych znajomych i spędzić kreatywnie tydzień wakacji odkrywając przy okazji korzenie naszej tradycji? Jeśli tak, to zapraszamy do Grzybowa, gdzie od 21 do 25 sierpnia odbędą się warsztaty przygotowane właśnie dla Ciebie!

W świat muzyczny i na deski sceny wprowadzą Cię pełni pasji artyści: Kaja i Janusz Prusinowscy.

Wraz z nimi zajrzymy do domu Sary i Raguela, poznamy historię Tobiasza i jego podróży oraz miłości, która pokonuje największe trudności. Z Twoim udziałem powstanie spektakl o jednej z najbardziej poruszających opowieści biblijnych. Pokażemy go szerszej publiczności w Grzybowie podczas Święta Michała 1 października 2017.
W programie warsztatów nie zabraknie również tańca, wieczorów filmowych, zajęć plastycznych i podróżniczych oraz kulinarnych, podczas których spróbujemy jak smakuje Izrael. Wspólnie wybierzemy się na wyprawę rowerową po miejscach, które są świadkami wielokulturowych tradycji naszego regionu. Zabierzemy Cię również na jeden dzień do stolicy na legendarny festiwal Singera.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jeśli jesteś zainteresowany, dzwoń: 504 654 328 lub napisz do nas  maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy!

 

Prowadzący zajęcia:

prusinowski

Janusz Prusinowski

założyciel „Janusz Prusinowski Trio/Kompania”, formacji o charakterystycznym brzmieniu łączącej archaiczność z awangardą a muzykę z ruchem – płyty „Mazurki” 2008, „Serce” 2010, "Po kolana w niebie" 2013, „Concert in Izmir” 2014 (DVD). Oprócz koncertów (Włochy, Francja, Belgia, Luxemburg, Estonia, Portugalia, Kanada, USA, Gruzja, Azerbejdżan, Niemcy, Finlandia, Grecja, Chorwacja, Rumunia, Turcja, Wietnam i oczywiście Polska), zespół prowadzi intensywne warsztaty muzyczne i taneczne oraz grywa do tańca. Wraz z żoną Kają prowadzi wydawnictwo–teatr „Słuchaj Uchem”, skierowane głównie do dzieci.

 

Agnieszka Cebula

europeistka, miłośniczka kultury żydowskiej, zwolenniczka oswajania odległych zakątków świata. Odbyła kilka wypraw globtroterskich na 4 kontynenty. Od kilku lat związana z Polską Radą Organizacji Młodzieżowych, z którą prowadzi projekt trilateralnej współpracy z Niemiecką i Izraelską Radą Organizacji Młodzieżowych. Twórca projektu "Wspólna Pamięć, Wspólna Przyszłość". Współpracowała przy projekcie "Antysemityzm nie jest poglądem". Zajmuje się edukacją o Holokauście skutecznie realizując idee współpracy ponad podziałami, organizując warsztaty o dziedzictwie żydowskim w Polsce dla młodzieży.

 

 

Grzegorz Szołtysik

przyrodnik z wykształcenia i z zamiłowania, prezes Stowarzyszenia "Zielona Ziemia". Pasjonat podróży rowerowych - pokonał ponad 75 000 km polskich tras, ale jak mówi, wciąż czeka na niego wiele nieznanych dróg. Zabierze nas na wyprawę po miejscach, które są świadkami wielokulturowych tradycji naszego regionu i wprowadzi w tajniki kolarstwa szosowego.

 

Krystyna Bogiel
animatorka kultury, nauczycielka historii w Publicznym Gimnazjum w Słubicach, inicjatorka i prowadząca grupy teatralnej "Dokąd". Miłośniczka kultury żydowskiej i poezji śpiewanej. Prowadzi zajęcia artystyczne, teatralne i filmowe dla młodzieży gimnazjalnej. Pomoże nam głębiej wniknąć w wielokulturową tkankę dziedzictwa naszego regionu.
 
 

Warsztaty odbędą się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

                                                                                           

      

 

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie ZIARNO

Grzybów 1/2
09-533 Słubice (k. Płocka)

tel. kom.: +48 510 919 843
e-mail: ziarno@grzybow.pl

administracja strony: Andrzej kom: 509 136 792:

e-mail: ziarno@grzybow.pl

konto bankowe:

35 9042 1039 0840 0433 2000 0020